Niedawo autorzy American Truck Simulator – czeskie studio SCS Software zaprezentowało rendery wnętrza ciężarówki Peterbilt 389. O tym i o innych ciężarówkach w dzisiejszym newsie!

Zacznijmy jednak od wspomnienia wizyty pracowników SCS Software w centrum technicznym koncernu Paccar – właściciela m.in. obecnych w ATS marek Kenworth oraz Peterbilt. Tej wiosny, pracownicy studia tam 3 dni dokonując skanów, zbierając szeroką dokumentację zdjęciową, filmową oraz nagrywając dźwięki ciężarówek. Poniżej znajdziecie którki filmik z tej wizyty:

Przy okazji, autorzy gry pokazali rendery wnętrza ciężarówki Peterbilt 389. Pochodzą one z programu graficznego i jak widzimy, nie zostały jeszcze oteksturowane. Jak sugerowali twórcy, zdobycie odpowiednich materiałów źródłowych w celu odpowiedniego odwzorowania wnętrza było jednym z powodów wizyty w USA. Jak widzimy, twórcy dość dobrze odrobili “pracę domową”. Przed nimi jeszcze “tylko” dokończenie modelu ciężarówki oraz… proces uzyskiwania akceptacji finalnego modelu przez koncern Paccar.


Jak pokazały ostatnie miesiące – sprawy licencyjne to bardzo ciężki kawałek chleba, gdzie niczego nie można być stuprocentowo pewnym, dopóki nie pojawi się ostatni podpis na umowach. Z tego choćby powodu, mimo że model 3D jest już od dawna gotowy, w grze wciąż nie widzimy Volvo VNL. Jak można wnioskować z wideo Wujka Bohuna, w którym dzieli się informacjami uzyskanymi w czasie wizyty w SCS Software, trudności licencyjne są także powodem, dla którego gracze ETS2 nie otrzymali jeszcze dostępu do Renault T. Graczom chcę przypomnieć iż producenci ciężarówek to wielkie koncerny. A to oznacza skomplikowane struktury decyzyjne, konieczność przebicia się przez wiele osób w tej samej firmie, a być może nawet równoległe rozmowy z wieloma osobami w tej samej firmie, a więc wyjątkowo złożoną drogę do uzyskania jednego “papierku”. Przykładowo posiadanie licencji na Europejskie Volva nie oznacza otrzymania z automatu zgody na amerykańskie trucki tej marki.

Kup DLC OREGON!


ATS – dodatek OREGON
39.99 zł
Promocja:36.99 zł
Kup ATS

Grę możecie zamówić m.in w naszym sklepie ŚwiatSymulatorów.pl

w cenie: 51,99zł

Nasz Facebook!