Nareszcie oficjalną premierę ma aktualizacja 1.6! Co w niej znajdziemy? O tym niżej. Zacznijmy jednak od przypomnienia.
Drodzy gracze! Modyfikacje fanowskie mają to do siebie, że są robione pod konkretną wersję gry i muszą być dostosowywane do każdej kolejnej wersji. Tak więc musi minąć kilka dni, zanim przygotują oni wersje pod aktualizację 1.6. Tak więc nie będzie Wam w tej chwili działać część modów, a także multiplayer. A co znajdziemy w stamej aktualizacji?

Podnoszone osie naczep

Jest to bez wątpienia jeden z punktów, znajdujących się na długiej liście funkcjonalności oczekiwanych przez graczy, szczególnie tych którzy o realiach transportu ciężarowego mają ciut większe pojęcie. Funkcjonalność podnoszenia naczep pozwala bowiem lepiej rozprowadzić ciężar ładunku pomiędzy koła naczepy, wpływając przy tym na lepsze zoptymalizowanie zużycia paliwa, a także na ograniczenie zużycia opon. Ma ona także wpływ na sterowność i zwrotność naczepy w momencie skręcania bądź cofania.

Często, jedną z osi podnosi się w momencie jazdy „na pusto”. Wtedy, posiadając jedynie względnie lekką, pustą naczepę, nie ma bowiem większego sensu zbędnie zużywać opon. W grze jak dotąd jeździmy jedynie z ładunkiem. Niby jedna jaskółka wiosny nie czyni, ale kto wie, może ta funkcjonalność jest pierwszym krokiem na długiej drodze ku własnym naczepom? Mamy bowiem pewne przesłanki, aby przewidywać, że podnoszone osie nie są jedyną rzeczą którą SCS Software przygotowuje nam w obszarze naczep. Ale o tym innym razem :-).

Tymczasem krótka notka techniczna: Jako że liczba dostępnych dla gracza opcji, możliwych do przypisania do klawiszy klawiatury bądź przycisków kontrolerów jest coraz większa, a ilu graczy, tyle konfiguracji, twórcy gry zdecydowali się nie przypisywać „z góry”. Klawisz będzie można przypisać w opcjach gry.

Czytnik kontroli wagi

W aktualizacji 1.6 znajdziemy elektroniczny czytnik wagi. Jest to popularne w USA pudełeczko, przypominające ViaToll, przyklejone do szyby ciężarówki. Daje ono kierowcy ciężarówki sygnał czy jest on w danej sytuacji zobligowany do wizyty na stacji kontroli wagi, czy też może ją śmiało ominąć bez żadnych konsekwencji. Funkcjonalność przyda się w szczególności tym, którzy jeżdżą z wyłączonym Doradcą Drogowym.

 

Ponadto aktualizacja będzie wnosić rozliczne ulepszenia dotyczące symulacji części silników ciężarówek. Przyjrzyjmy się więc, co wnosi aktualizacja:

Kluczowe funkcje

  • Elektroniczny czytnik kontroli wagi
  • Podnoszone osie naczep.
  • Blokada dyferencjału
  • Adaptywne moduły skrzynii biegów(power, normal, eco)
  • Poparawiony model symulacji silnika (tarcie, hamowanie, zużycie)

Pomniejsze zmiany

  • Ulepszenia symulacji ciśnienia powietrza
  • Symulacja wału wejściowego skrzyni biegów (podwójne sprzęgło)
  • “Podrasowanie” dźwięku związanego z płaceniem
  • Zakres możliwego do wyboru pola widzenia (FOV) zwiększony do zakresu 40-120 stopni
  • “Podrasowany” dźwięk toczenia się opon, aby był bardziej słyszalny w przypadku używania głośniejszych ciężarówek

Jeżeli jeszcze nie masz ATSa, możesz zakupić go w naszym zaprzyjaźnionym sklepie Świat Symulatorów za 64,99!

Kup DLC OREGON!


ATS – dodatek OREGON
39.99 zł
Promocja:36.99 zł
Kup ATS

Grę możecie zamówić m.in w naszym sklepie ŚwiatSymulatorów.pl

w cenie: 51,99zł

Nasz Facebook!