Witajcie po długiej przerwie. Z pewnym spóźnieniem, dostarczam Wam polskojęzczny wpis dotyczący finalnego wydania aktualizacji 1.28! Jego największą gwiazdą są podwójne naczepy – tzw. duble. A w Nevadzie także potrójne!

Po około trzech tygodniach owocnych testów, dzięki którym udało się wyeliminować wcześniej niezidentyfikowane błędy, faza testów została nareszcie zakończona. 17 sierpnia doczekaliśmy się wydania pełnej, finalnej wersji aktualizacji 1.28 dla American Truck Simulator! Zaraz zaraz! Jakie 1.28?! Przecież ostatnią aktualizacją było 1.6! Gdzie podziało się 21 aktualizacji?! Otóż SCS Software, twórcy zarówno ATS jak i Euro Truck Simulator 2, zdecydowali się zrównać numerację wersji obu gier. Fakt faktem, że łatwo było o pomyłkę mówiąc o numerze najnowszej aktualizacji, gdy różnica między nimi wynosiła 21. Moim zdaniem dużo prostsze i bardziej naturalne byłoby zrobienie niewielkiej – pośredniej aktualizacji ATS, co by zmniejszyło różnicę do dwudziestu. Mielibyśmy wtedy 1.28 do ETS2 i 1.8 do ATS. Ale to już suwerenny wybór studia.

 Aby nie przedłużać, skupmy się na tym co zawiera w sobie ten update:

Główne funkcjonalności

  • Podwójne naczepy Więcej informacji: tutaj. Znajdziecie je w każdym stanie, A dodatkowo specjalny rodzaj podwójnych naczep w Górach Skalistych oraz triple – potrojne naczepy w Nevadzie!

  • Opcje wyboru tła w menu – Autorzy dodali nowe tła do menu gry. Możecie zmieniać je w opcjach gry.  Tło nie będzie już nigdy więcej tak nijakie jak było do tej pory i z całą pewnością będzie bardziej pasować do klimatu gry. SCS Software planuje z czasem powiększać bazę dostępnych backgroundów. W tym przypadku wizualizacja z ETS2:

 Pomniejsze zmiany:

  • Wsparcie dla pomocniczych systemów hamowania (wspólne sterowanie hamulcem silnikowym oraz retarderem)
  • Poprawione generowanie tablic rejestracyjnych w krajach, gdzie nie ma generowania tablic względem miast
  • Poprawiony sposób zachowania pojazdu w zależności od tego czy korzysta w danej chwili z hamulca parkingowego czy wciśnięto zwykły hamulec
  • Poprawiona głośność opon w przypadku cichszych modeli
  • Ulepszenia działania retardera (lepsze zachowanie tempomatu, brak hamowania w przypadku wciśniętego pedału gazu, ikonka w przypadku swobodnego toczenia się)
  • Wsparcie dla STEAM Inventory (pod kątem przyszłych eventów na platformie World of Trucks.
  • Trzy nowe kierownice dodane do Steering Creations DLC!

Jeżeli nie zmieniliście ustawień, gra powinna się Wam automatycznie zaktualizować na Steamie. Jeżeli braliście udział w beta testach, nie zapomnijcie w zakładce Beta ustawić BRAK! Wersja dla osób nie korzystających ze STEAM będzie dostępna najprawdopodobniej za kilka dni TUTAJ

Na koniec przypomnienie dla fanów multiplayera, fanowskich map oraz innych modyfikacji do gry: Autorzy muszą je dostosować co najnowszej wersji gry, więc przez kilka(naście?) najbliższych dni, zapewne mogą one nie działać. 

Kup DLC OREGON!


ATS – dodatek OREGON
39.99 zł
Promocja:36.99 zł
Kup ATS

Grę możecie zamówić m.in w naszym sklepie ŚwiatSymulatorów.pl

w cenie: 51,99zł

Nasz Facebook!